Search
Close this search box.

Henkilökunta

Studio AK:n henkilökunta palvelee sinua ammattitaidolla ja iloisella asenteella Jyväskylän Kauppakadulla, Kuokkalassa, Laajavuoressa, Palokassa, Seppälässä ja Voionmaankadulla.

Kauppakatu​

Parturi-kampaamo
Kosmetologi
Ripsipalvelut
Kynsipalvelut
Jalkahoito
Äijäpalvelut

TOP STYLIST

Salla

FI

Hiusmuotoilu, KC-värimestari, permanentit, hiustenpidennykset, kampaukset, ripset ja kulmat, liikkeen vastaava.

Instagram

Henkilöhaastattelu

salla@studioak.fi

TOP STYLIST

Sirke

FI

Hiusmuotoilu, KC-värimestari, permanentit, hiustenpidennykset, kampaukset ja meikit, ripset ja kulmat, kouluttaja, yritysjohto.

Instagram

sirke@studioak.fi

TOP STYLIST

Katja

FI

Hiusmuotoilu, KC-värimestari, Blonde Specialist, teippipidennykset, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

katja@studioak.fi

TOP STYLIST

Maikki

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, pikakampaukset, partapalvelut, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

maikki@studioak.fi

TOP STYLIST

Katariina

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, hiustenpidennykset, ripset ja kulmat, partapalvelut.

Instagram

Henkilöhaastattelu

katariina@studioak.fi

TOP STYLIST

Reetta

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, hiustenpidennykset, kampaukset, ripset ja kulmat, KC-värimestari.

Instagram

Henkilöhaastattelu

reetta@studioak.fi

TOP STYLIST

Emilia

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, teippipidennykset, ripset ja kulmat.

Instagram

emilia@studioak.fi

TOP STYLIST

Laura

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset.

STYLIST

Emma

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat, parran muotoilu.

Instagram

Henkilöhaastattelu

emma@studioak.fi

STYLIST

Arita

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

arita@studioak.fi

STYLIST

Anthika

FI/EN/thai

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat.

Instagram

anthika@studioak.fi

STYLIST

Kirsi

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit (lyhyet), kampaukset, ripset ja kulmat, parran muotoilu koneella.

Instagram

kirsi@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Viivi

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, pikakampaukset, ripset ja kulmat. 

Instagram

Henkilöhaastattelu

viivi@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Senni

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, partapalvelut, ripset ja kulmat.

Instagram

senni@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Amlet

EN/Tagalog/FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, parran siistiminen, ripset ja kulmat.

Instagram

amlet@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Timo

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat, parran siistiminen/koneajo.

Instagram

timo@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Nelli

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat.

Instagram

nelli@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Tiia M.

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat, parran muotoilu.

Instagram

tiia@studioak.fi

KYNSITEKNIKKO/TOP ARTIST

Jutta

FI/EN

Rakennekynnet, oman kynnen geelaukset, kestolakkaukset, käsihoidot. Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

jutta@studioak.fi

KYNSITEKNIKKO/ARTIST

Sonja

FI/EN

Rakennekynnet, oman kynnen geelaukset, kestolakkaukset, meikit.

Instagram

Henkilöhaastattelu

sonja@studioak.fi

KYNSITEKNIKKO/ARTIST, RIPSITEKNIKKO

Kerstin

FI/ET

Ripsienpidennykset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, microblading -kulmien muotoilu, meikit ja juhlakampaukset. Rakennekynnet, oman kynnen geelaus.

Instagram

Henkilöhaastattelu

kerstin@studioak.fi

RIPSITEKNIKKO

Jutta E.

FI/EN

Ripsienpidennykset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, meikit.

Instagram

jutta.esterhuizen@studioak.fi

KOSMETOLOGI

Rosa

FI/EN

Kasvohoidot, jalkahoidot, käsihoidot, kestolakkaukset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, ripsien ja kulmien värjäykset ja muotoilu, suihkurusketus, sokerointi.

Instagram

Henkilöhaastattelu

rosa@studioak.fi

RIPSITEKNIKKO, KOSMETOLOGI

Alma

FI

Kasvohoidot, jalkahoidot, ripsienpidennykset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, ripsien ja kulmien värjäykset ja muotoilu, suihkurusketus, sokerointi.

Instagram

Henkilöhaastattelu

alma@studioak.fi

JALKOJENHOITAJA (AT)

Tiina

FI/EN/ES

Perinteinen jalkojenhoito, vaativa jalkojenhoito, kynnen/kovettuman/känsän/syylän poisto, paksuuntuneiden kynsien ohennus ja leikkaus

Henkilöhaastattelu

tiina@studioak.fi

AULAPALVELUHENKILÖ

Lotta-Liisa

FI/EN

Meikit, kampaukset.

Instagram

lotta-liisa@studioak.fi

AULAPALVELUHENKILÖ

Elsa

FI

-Äitiyslomalla-

Meikit ja kampaukset

Henkilöhaastattelu

elsa@studioak.fi

Kuokkala

Parturi-kampaamo
Ripsipalvelut
Hieronta
Äijäpalvelut

TOP STYLIST, EKOKAMPAAJA

Hanna

FI/EN

Työpaikkakouluttaja, hiusmuotoilu, KC-värimestari, kasvivärjäys, kampaukset, hiustenpidennykset, permanentit, ripset ja kulmat, meikit, partakäsittelyt, liikkeen vastaava.

Instagram

Henkilöhaastattelu

hanna@studioak.fi

TOP STYLIST

Mikko

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat, partakäsittelyt.

Henkilöhaastattelu

mikko@studioak.fi

TOP STYLIST

Karoliina

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, Blonde Specialist, kampaukset, meikit, parran siistiminen/koneajo, ripset ja kulmat.

Instagram

karoliina@studioak.fi

STYLIST

Anu

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, pikakampaukset, parran siistiminen/koneajo, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

anu@studioak.fi

STYLIST

Suvi

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat, parran siistiminen/koneajo.

Instagram

Henkilöhaastattelu

suvi.korhonen@studioak.fi

STYLIST

Jenni V.

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, kampaukset, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

jenni.vainio@studioak.fi

STYLIST

Elina

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat.

Instagram

Henkilöhaastattelu

elina@studioak.fi

KOULUTETTU HIEROJA/URHEILUHIEROJA

Ninja

FI, EN, SV, suomalainen viittomakieli

Klassinen hieronta, urheiluhieronta, purentalihaksiston hieronta, raskausajan hieronta, hieronta lämpöhoidolla.

Instagram

Henkilöhaastattelu

RIPSITEKNIKKO

Ina

FI

Ripsienpidennykset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, ripset ja kulmat.

Instagram

Laajavuori

Parturi-kampaamo
Kosmetologi
Ripsipalvelut
Äijäpalvelut

TOP STYLIST

Sari A.

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, partapalvelut, ripset ja kulmat.

Parturi-kampaajamestari

Instagram

Henkilöhaastattelu

sari.autio@studioak.fi

TOP STYLIST

Laura

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset.

JUNIOR STYLIST

Heli

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, parran koneajo, ripset ja kulmat.

Instagram

heli@studioak.fi

KOSMETOLOGI

Sari

FI/SV/EN

Kasvohoidot, jalkahoidot, vartalohoidot, käsihoidot, ripsien ja kulmien värjäykset ja muotoilu, sokerointi.

Henkilöhaastattelu

sari@studioak.fi

KOSMETOLOGI

Piia

FI/EN

kasvohoidot, käsi- ja jalkahoidot, ripsien kestotaivutus, ripsien ja kulmien värjäykset ja muotoilu, sokerointi, hyvinvointipalvelut.

Pro-sokeroitsija | Ihoterapeutti | Health Coach
Kokonaisvaltainen kehon ja mielen hyvinvointi

p. 040 5831487

ihonhehku@gmail.com

Palokka

Parturi-kampaamo
Äijäpalvelut

STYLIST

Satu

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat, partapalvelut.

satu@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Erica

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, ripset ja kulmat, parran siistiminen/koneajo.

Instagram

erica@studioak.fi

Parturi-kampaamo

STYLIST

Karita

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, parran muotoilu.

karita@studioak.fi

STYLIST

Anette

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, ripset ja kulmat.

Instagram

anette@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Jonna

FI

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, partapalvelut, ripset ja kulmat.

Instagram

jonna@studioak.fi

Voionmaankatu

Parturi-kampaamo
Kosmetologi
Ripsipalvelut
Äijäpalvelut

TOP STYLIST

Tiia

FI

Hiusmuotoilu, KC-värimestari, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat, liikkeen vastaava.

Instagram

Henkilöhaastattelu

tiia@studioak.fi

STYLIST

Maarit

FI/EN

Hiusmuotoilu, KC-värimestari, permanentit, ripset ja kulmat.

Instagram

maarit@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Minttu

FI/EN

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat.

Instagram

minttu@studioak.fi

JUNIOR STYLIST

Annukka

FI/EN/SV

Hiusmuotoilu, värjäykset, permanentit, kampaukset, ripset ja kulmat, partapalvelut.

RIPSITEKNIKKO, KOSMETOLOGI

Melissa

FI/EN

Kasvohoidot, jalkahoidot, käsihoidot, vartalohoidot, ripsienpidennykset, ripsien kestotaivutus, kulmien laminointi, ripsien ja kulmien värjäykset ja muotoilu, sokerointi.

Instagram

melissa@studioak.fi

Toimisto

Aki

Hiusmuotoilija, toimitusjohtaja

aki@studioak.fi

Sirke

Asiakaspalvelu- ja henkilöstöjohtaja

sirke@studioak.fi

Sanna

Johdon assistentti

sanna@studioak.fi

Suvi

Toimistotyöntekijä

suvi@studioak.fi