Studio Line -hoitoaine – Studio AK:n oma hoitoaine

Sisältö

Studio AK:n oma kosteuttava shampoo Studio Line on saanut nyt rinnalleen selvittävän hoitoaineen, joka on kotimainen, parabeeniton ja vegaaninen.

Studio AK:n oma kosteuttava shampoo Studio Line on saanut nyt rinnalleen hoitoaineen. Studio Line -selvittävä hoitoaine on shampoon tapaan vegaaninen, parabeeniton ja silikoniton. Sarja on valmistettu Suomessa. Tuote on kätevässä 500 ml pumppupullossa, joka on kierrätettävissä.

Hellävarainen Studio Line -hoitoaine lisää hiuksen luonnollista kiiltoa, tuuheutta ja elinvoimaa. Se selvittää tehokkaasti hiukset ja helpottaa kammattavuutta. Hoitoaine sisältää kaurauutetta, jonka aktiiviset ainesosat vähentävät hiusten katkeilua ja latvojen haaroittumista silottamalla hiusten pintaa. Se soveltuu erityisesti kuiville tai pitkille hiuksille, mutta myös koko perheen hoitoaineeksi.

Studio Line -sarja on saatavana kaikista neljästä liikkeestämme hintaan 19,50 €/kpl.

Hoitoaine on valmistettu Ylöjärvellä ja sen tuotekehityksestä on vastannut Studio AK:n omistaja Aki ja tuote on kehitysvaiheessa useaan otteeseen Studio AK:n ammattilaisten testaama.

Silikonit kertyvät ajan mittaan hiukseen ja hiuspohjaan. Ne estävät ravintoaineita ja kosteutusta imeytymästä hiuksiin tai hiuspohjaan, minkä vuoksi hiuksista saattaa tulla rasvoittuvat tai raskaat. Studio Line ei sisällä silikonia, joten sen käyttö kosteuttaa hiusta ja hiuspohjaa hellävaraisesti.

Parabeenit saattavat aiheuttaa kosketusallergiaa. Tämän vuoksi sitä ei ole lisätty Studio Line -hoitoaineeseen.

Studio Line -hoitoaine on vegaaninen ja eläinkokeeton. Tuote ei sisällä siis eläinperäisiä aineita tai niiden johdannaisia.

Studio Line -hoitoaineeseen on lisätty kaurauutetta. Sen sisältämän beetaglukaanin ansiosta se rauhoittaa ihoa. Kaurauute tekee tuotteesta siis erityisen hoitavan. Kaurauutteen aktiiviset ainesosat myös vähentävät hiusten katkeilua ja latvojen haaroittumista silottamalla hiusten pintaa.

Kauppakatu 0207 769 551
Kuokkala 0207 769 555
Laajavuori 0207 769 554
Palokka 0207 769 552

Muita artikkeleita

Palveluun puhtailla hiuksilla vai ei?
Usein ennen kampaamokäyntiä asiakasta mietityttää, tulisiko hiukset olla pestyinä vai voiko palveluun tulla vaikka hiukset olisivatkin vähän likaiset.
Uusi Studio AK Laajavuori
Uusin liikkeistämme, Studio AK Laajavuori, on avattu 18.2. Scandic Laajavuoren yhteyteen.
Henkilöhaastattelu – Veera, parturi-kampaaja, kosmetologi
Veera on kauneudenhoitoalan monitaituri, joka on hypännyt kaupan alalta parturi-kampaajaksi, meikkaaja-maskeeraajaksi, kosmetologiksi ja vieläpä kosmetiikkaneuvojaksi. Hänet tapaa pääosin Kauppakadun liikkeessä, välillä myös Palokassa. Veeran työssä yhdistyvät asiakaskohtaamiset, luova itsensä ilmaisu ja aito halu vahvistaa toisten itsetuntoa. Vapaa-ajalla Veera hakee virtaa luonnosta, musiikista ja maalaamisesta.
JOULUN MONIPUOLISIN LAHJA

Studio AK:n lahjakortti käy kaikkiin palveluihimme ja tuotteisiimme. Valikoimassa on yhteensä noin 200 palvelua. 

Lahjakortti soveltuu iästä ja sukupuolesta riippumatta jokaiselle, ja se on käytettävissä kaikissa kuudessa liikkeessämme.

JOULUN MONIPUOLISIN LAHJA

Studio AK:n lahjakortti käy kaikkiin palveluihimme ja tuotteisiimme. Valikoimassa on yhteensä noin 200 palvelua. 

Lahjakortti soveltuu iästä ja sukupuolesta riippumatta jokaiselle, ja se on käytettävissä kaikissa kuudessa liikkeessämme.

Black Friday

TUOTTEITA JOPA -50 %

Kaikki tuotteet vähintään -15 %.

Etu myös jo alennetuista tuotteista, kuten suosituista joulun lahjapakkauksista!

Black Friday -etu voimassa pe 29.11. ja saatavana tuotteita hiuksille, iholle, kynsille, ripsille ja parralle