Tiistaisin opiskelija-alennus -15 % – lisätietoja täällä!
Katso vapaat ajat täältä.
Hae meidän tiimiin –> lisätietoja.

Henkilöhaastattelu – Suvi, parturi-kampaaja

Sisältö

Olen Suvi, Stylist parturi-kampaaja Studio AK:n Kuokkalan pisteeltä. Kainuulaisella rempseydellä ja huumorilla höystetty palveluni yhdistyy tarkkaan ja ammattimaiseen työskentelyotteeseen. Intohimoni ovat suuret muodonmuutokset, parturityöt sekä rohkeat alternative-leikkaukset ja shokkivärit. Vastapainoksi rakastan myös vaaleiden hiusten raidoituksia ja kauniin, kiiltävän lopputuloksen viimeistelyä. Tavoitteeni on luoda hiuksiin volyymia, tuuheutta ja ennen kaikkea hyvää kuntoa, joka näkyy ja tuntuu. Penkkiini istuessasi voit luottaa siihen, että saat rennon elämyksen ja juuri sinulle räätälöidyn lopputuloksen.
Kuka olet?

Suvi, 29-vuotias Stylisti Studio Ak Kuokkalan pisteeltä. Olen toiminut alalla vuodesta 2019. Alunperin lähtöisin Kainuusta ja valmistunut Jyväskylässä Gradian hiuspuolelta. Penkkiini istuessa saat rempseää ja huumorintajuista palvelua ammattimaisella otteella!

Kumman valitset?

Aamuvirkku vs. iltavirkku? Iltavirkku
Kaupunki vs. lande? Molemmat!
Kissa vs. koira? Molemmat!
Kesä vs. talvi? Kesä
Hiljainen vs. puhelias? Puhelias, kaijjaanilaisena ei jutut lopu kesken
Tarkka vs. suurpiirteinen? Tarkka
Introvertti vs. ekstrovertti? Ambivertti
Suolainen vs. makea? Suolainen
Kirja vs. elokuva? Elokuva
Kotikokkaus vs. Wolt? Kotikokkaus

Kuvaile ammattiasi 3 sanalla.

Luova, ihmisläheinen, kiinnostava.



Mistä pidät eniten alalla tai mikä on intohimosi?

Pidän eniten isoista muodonmuutoksista ja parturihommista. Tykkään toteuttaa alternative-henkisiä leikkauksia sekä shokkivärejä, vastakohtana rakastan myös vaaleiden hiusten raidoitustöitä!

Mikä on ”THE” juttu tällä hetkellä alalla?

Volyymin ja tuuheuden luominen hiuksiin sekä kiiltävät hyväkuntoiset hiukset.

 

Suosikkituotteesi? Miksi?

Olaplexin No.9 Bond Protector Serum -hiusseerumi. Sopii täydellisesti föönauksen alle, silottaa ja sitoo pörröistä hiusta sileäksi, auttaa sähköisyyteen ja sisältää lämpösuojan! Tuote on myös kevyt, joten sopii kaikille hiuslaaduille.

 

Mitä teet vapaa-ajallasi?

Minut löytää keikoilta, ulkomaan reissuilta, tatuointipenkistä, metsästä samoilemasta tai kotoa pleikkarin ja diy-projektien parista! Dikkailen myös kauhuelokuvista.

Ihanin tai kivoin muistosi asiakkaista?

Kaikki kohtaamiset, kun saan hymyn ihmisten huulille!

Voit seurata Suvia myös Instagramissa @studioak.suvi

Ajan Suvin palveluihin voit varata Kuokkalan liikkeeseen soittamalla p. 0207 769 555 tai netistä.

Suvi palvelee suomeksi ja kaijjaaniksi.

Muita artikkeleita

Henkilöhaastattelu – Elsa, visualisti & infohenkilö
Kauppakadun liikkeessä työskentelevän Elsan työpäivät koostuvat osittain esimerkiksi liikkeiden ulkonäön suunnittelusta ja toteuttamisesta sekä tuotteiden esillepanosta.
Henkilöhaastattelu – Mikko, parturi-kampaaja
Parturi-kampaaja Mikko työskentelee sekä Kuokkalan että Laajavuoren liikkeissä. Hän kertoo, miksi pitää juuri Four Reasonsin Sensitive Waxista ja Wellan suolasuihkeesta.
Inspiraatiota kampaukseen
Kokosimme kuvia erilaisista kampauksista inspiraatioksi kesän juhlia varten. Kampaus voi olla esimerkiksi nuttura, letti tai kiharat.
JOULUN PARAS LAHJA

Studio AK:n lahjakortti käy kaikkiin palveluihimme ja tuotteisiimme. Valikoimassa on yli 200 parturi-kampaamo-, kauneus- ja hyvinvointipalvelua. 

Lahjakortti sopii jokaiselle, ja se on käytettävissä kaikissa viidessä liikkeessämme Jyväskylässä.

JOULUN MONIPUOLISIN LAHJA

Studio AK:n lahjakortti käy kaikkiin palveluihimme ja tuotteisiimme. Valikoimassa on yhteensä noin 200 palvelua. 

Lahjakortti soveltuu iästä ja sukupuolesta riippumatta jokaiselle, ja se on käytettävissä kaikissa kuudessa liikkeessämme.

JOULUN MONIPUOLISIN LAHJA

Studio AK:n lahjakortti käy kaikkiin palveluihimme ja tuotteisiimme. Valikoimassa on yhteensä noin 200 palvelua. 

Lahjakortti soveltuu iästä ja sukupuolesta riippumatta jokaiselle, ja se on käytettävissä kaikissa kuudessa liikkeessämme.

Black Friday

TUOTTEITA JOPA -50 %

Kaikki tuotteet vähintään -15 %.

Etu myös jo alennetuista tuotteista, kuten suosituista joulun lahjapakkauksista!

Black Friday -etu voimassa pe 29.11. ja saatavana tuotteita hiuksille, iholle, kynsille, ripsille ja parralle